Rekonstrukce bytového jádra

První letošní koupelnu jsme realizovali v Krásné lípě. Jednalo se o kompletní zbourání a vyzdění nového jádra z Porfixu. Společně se založením jádra došlo i k menšímu zvětšení samotného jádra. Součástí rekonstrukce byla nová elektrinstalace, vodoinstalace, kanalizace, výměna kombinovaného wc za vestavný jádromodul, výměna vany společně s umyvadlem, nový dřez a obklady za linku včetně částečné elektroinstalace kuchyně (linka). Celou rekonstrukci jsme prováděli od začátku až do konce na klíč a tudíž jsme se vyhnuli zásadním problémům s posloupností prací apod.

První den jsme začali s demolicí stávajícího jádra a následným úklidem odpadu na společný balkón z důvodu pozdějšího kompletního odvozu odpadu ze stavby.

Následně nastoupilo na řadu vyzdívání samotného jádra. Vzhledem ke změnám proporcí se trochu rozšířilo jádro u dveří tak, aby se do něj vešla navíc pračka, která již neměla být součástí kuchyně. Zároveň jsme se po dohodě s investory rozhodli umístit na wc rohové umývátko.

Následovaly rozvody vody, elektriky a kanalizace.

Poté proběhla perlinka s lepidlem a stěrka na zdech, kde bude štuk a realizace sádrokartonové předstěny a podhledů.

Následovala montáž hydroizolace, usazení vany a montáž jádromodulu (vestavného wc).

Po znivelování podlahy v koupelně a na wc došlo konečně na lepení obkladů a následně dlažby.

 

Následovala kuchyň a lepení obkladů za linku.

Poté už se jen spárovalo a kompletovalo.

Poslední byla montáž mnou navržené vestavné skříňky tak, aby zůstal plně využit prostor stoupačky a zároveň, aby zůstala stoupačka plně přístupná pro servisní úkony.